Kegelove cviky – metódy, techniky a vaše skúsenosti

Kegelove cviky

Svaly panvového dna, ktoré ovplyvňujú maternicu, močový mechúr, konečník a tenké črevo,  známe tiež ako Kegelove svaly boli prvýkrát popísané v roku 1948 doktorom Arnoldom Kegelom, gynekológom, ktorý vynašiel cviky ako nechirurgickú liečbu na uvoľnenie pohlavných orgánov. Zahrnutie Kegelových cvikov do vášho každodenného života vám môže pomôcť zlepšiť problémy s panvovým dnom vrátane inkontinencie a tiež sa môže zlepšiť váš sexuálny život. Najdôležitejšie je naučiť sa rozoznať tieto svaly a denne ich posilňovať.

Zľava
Máme pre vás špeciálnu zľavu na doplnky Clitorin, Vigorelle a Breastmax. Ak máte záujem o tieto doplnky výživy na zvýšenie vzrušenia, zvlhčenie vagíny a väčšie prsia, napíšte pri objednávke VI10 za meno a získate zľavu až 10 percent na celú objednávku. Zľava sa zvyšuje pri objednaní viac balení, navyše pri objednaní 3 a viac produktov je doprava zdarma. Zľava 10 percent na Clitorin a ďalšie produkty platí len do vypredania zásob!
Clitorin – zvýšenie vzrušenia pre lepší orgazmus, môže pomôcť pre zvýšenie plodnosti pre ženy.
Vigorelle – chladivý gél pre lepšie zvlhčenie, prekrvenie vagíny, zvýšenie libida a chuti na sex.
Breastmax – tabletky na zväčšenie pŕs a štíhlu postavu, vhodný pre mladšie aj pre staršie ženy.  Objednať

Pred tým než začnete praktikovať Kegelove cviky, musíte rozpoznať panvové svaly. Tieto sa nachádzajú na dne panvy. Najbežnejší spôsob ako ich rozpoznať je zastaviť tok moču počas močenia. Toto stiahnutie svalov je základným prvkom Kegelových cvikov. Neodporúčame však zadržiavať tok moču počas cvičenia Kegelových cvikov, pretože to môže mať za následok oslabenie svalov. Pred začatím cvičenia vám  odporúčame navštíviť lekára v prípade, že trpíte nejakými zdravotnými problémami.

Panvové dno

Ženy, ak stále neviete rozpoznať tie správne svaly, dajte si prst do vagíny a stiahnite svaly. Mali by ste cítiť stiahnutie a posun panvy smerom nahor. Uvoľnite svaly a budete cítiť ako sa panva vracia do pôvodnej polohy. Pri identifikácii Kegelových svalov pomôže aj malé zrkadielko. Umiestnite ho pod hrádzu, čo je oblasť medzi vagínou a análnym otvorom. Sťahujte a uvoľňujte svaly. Ak to robíte správne, mali by ste vidieť hrádzu sťahovať sa.

Pred cvičením je dobré uistiť sa, že váš močový mechúr je prázdny. Zamerajte sa len na sťahovanie svalov panvového dna, aby ste sa vyhli naťahovaniu iných svalov ako napríklad svalov zadku, stehien, brucha…Nezadržiavajte dych! Dajte sa do pohodlnej polohy! Cvičiť môžete buď v sede na stoličke alebo poležiačky. Brušné svaly musia byť uvoľnené. Ak ležíte, mali by ste byť rovno s rukami pozdĺž tela a pokrčenými kolenami, aby netrpela vaša krčná chrbtica.

Ako správne cvičiť?

Stiahnite svaly panvového dna na 5 sekúnd. Na začiatok je to skvelý cvik. Nechcete si predsa hneď presiliť svaly. Ak by bolo 5 sekúnd pre vás veľa, skráťte interval na 2-3 sekundy.

Teraz svaly na 10 sekúnd uvoľnite. Tým sa vyhnite ich preťaženiu. Počítajte do desať, kým začnete s ďalším cvikom.

Cvik opakujte desaťkrát. Toto sa považuje za jednu sériu. Ak ste začali so stiahnutím svalov na 5 sekúnd, sťahujte ich na tých 5 sekúnd a uvoľnite na 10 sekúnd. Cvičenie opakujte desaťkrát. Na prvýkrát je to dostačujúce, a túto sériu by ste mali opakovať 3-4 krát denne, nie viac.

Skúste vydržať so stiahnutými svalmi 10 sekúnd. Toto magické číslo môžete dosiahnuť postupne počas niekoľkých týždňov. Ďalej už však nie je efektívne predlžovať čas alebo zvyšovať počet sérií. Jedna séria s 10 sekundovým stiahnutím a 10 sekundovým uvoľnením svalov opakovaná 3-4 krát denne bohato stačí.

Výsledky

Kegelove cviky účinky

Ak si chcete naozaj zvyknúť, mali by sa Kegelove cviky stať súčasťou vášho každodenného života. Opakovať cviky 3-4 krát denne je uskutočniteľné, keďže cviky netrvajú dlho. Môžete si určiť, že budete cvičiť ráno, poobede a večer namiesto toho, aby ste si určovali nejaký konkrétny čas.

Na týchto cvikoch je skvelé, že sa dajú cvičiť bez toho, aby o tom ktokoľvek vedel. Môžete ich robiť napríklad keď ste v práci za počítačom, počas obeda s priateľmi alebo pri sledovaní televízie. Pre začiatočníkov to môže byť náročné, ale akonáhle sa naučíte rozpoznávať tie správne svaly, môžete cviky vykonávať naozaj kdekoľvek. Ak budete cvičiť pravidelne, výsledky môžete vidieť už po pár mesiacoch. Ak trpíte inkontinenciou, je dôležité neprestávať s cvičením, pretože po ukončení cvičenia by sa mohla vrátiť.

Naše doporučenie teda znie pravidelne a najmä správne vykonávať Kegelove cviky. v prípade, že by ste nevedeli rozpoznať tie správne svaly, kľudne sa obráťte na vášho lekára. Cvičenie odporúčame v kombinácii s užívaním doplnkov výživy:

Ultra Potencia najlepšie prírodné tabletky, ktoré zaručujú rýchle zvýšenie potencie, majú skutočne rýchly efekt, vysoká cena
Vimax Pillsnajexkluzívnejší produkt napomáhajúci zvýšeniu ejakulácie s dlhodobým efektom za nízku cenu
PRE ŽENY: Clitorinnajlepšie tabletky pre ženy na zvýšenie vzrušenia pri pohlavnom styku, ktoré zaručujú tiež rýchle zvýšenie chuti na sex pre lepší orgazmus, majú dlhodobý efekt, nízka cena

POZOR: Zľava platí len do vypredania zásob! Dnes si produkt kúpilo už 6 zákazníkov.
Získajte vernostnú zľavu 10 percent na celú vašu objednávku. Stačí napísať VZ10 za meno pri objednávke a zľava je vaša! Akcia platí pre všetky produkty na afrodi.sk.
4.5/5 - (8 votes)

Leave a Reply